Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
 Zpět na seznam článků...
Spolčo v postní době
Ano, zní to zajímavě. Už proto, že spolčo jsme hodně dlouho neměli. Konečně nastal den P – tedy pátek 5. 3. 2015 :)!

Sešli jsme se již tradičně po mši svaté v učebně. Po zahájení modlitbou jsme se sdíleli. Každý jsme ostatním řekli, co nás v poslední době potěšilo, co se nám nepovedlo a kolik jsme zhruba přečetli mailů za poslední dobu.

Také jsme probrali akce, které nás čekají v brzké době. Pak následovalo téma, které zpracoval Kubík – Poselství papeže Františka k postní době 2015. U toho jsme se na nějaký čas zastavili a podebatovali o tom.
Následně nás čekalo velké překvapení: Když se naši dirigenti Kubík s Klárkou opravdu nemohou shodnout, vsadí se o buchtu (teď už se to dlouho nestalo, takže my jsme na tom pak špatně :)). Asi před 2 lety proběhla jedna taková sázka a hádejte, kdo prohrál? Kubík! Takže po dvou letech přinesl konečně tu buchtu… a hned zmizela. :)

Poté jsme si zahráli hru PPL, což je Postní Poslední Lavice. V této hře jsme se snažili dostat do poslední lavice a uvolnit místo ostatním lidem (protože je půst, chtěli jsme udělat dobrý skutek). Vyhrál tým Majda, Verča a Kuba.

Na samotný závěr jsme šli do kaple, kde jsme setrvali (nad očekávání) dlouho. Osobně mě překvapilo velké zapojení do proseb a díků. Takže díky všem!

Další spolčo bude 20. 3. 2015 a povede ho Verča s Majdou.
Komentáře
Ne, buchtu Kubík udělal :). Byla dobrá a hodně rychle zmizela.

K PPL:
Byl půst, tak jsme se snažili uvolnit místa v prvních lavicích a sednou si do Poslední Postní Lavice (proto PPL).
Ve skutečnosti to vypadalo tak, že jsem seděli na židlích dokola a snažili se, aby celý tým seděl v poslední lavici (vyznačených židlích).
Pokud budeš chtít, celou hru můžu poslat :).
To je pěkné, že jste se sešli, že jste se inspirovali i naší anketou ohledně počtu mailů, že jste se zabývali poselstvím papeže... Tu buchtu měl už Kubík hotovou ty dva roky? A jak se hraje PPL?
Děkuji, je to opraveno :).
Vyhráli Majda, Verča a Kubík ;)
=D Jejda. Myslíš, že bys dala dohromady ty týmy správně? :)
Hezký článek, ale pokud mě paměť neklame, tak ten výherní tým nesedí už jenom od toho, že já jsem nic nevyhrála a v týmu jsem měla jiné lidičky a Anežka tam ani nebyla xD
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace